Zasílání novinek emailem

Chcete být informování o dění v obci? Přihlašte se k odběru novinek

news webkamera

Basketbalový kroužek Kameničky nové

Vážení rodiče,

OSRPŠ chystá pro Vaše děti od září 2012 zahájení činnosti (nejen) basketbalového kroužku. Mám určitou představu, jak a kde bude probíhat, jakým způsobem bude veden, ale abych mohla začít některé organizační věci zařizovat, potřebovala bych předběžně vědět, kolik dětí a jakého věku by mělo o tento kroužek zájem.  Z následujících bodů byste si měli udělat představu, zda bude kroužek vhodný pro Vaše dítě a zda jej budete schopni organizačně zvládnout. Zvažte také prosím, jaké aktivity již dítě má a ve kterých bude zřejmě pokračovat i v příštím školním roce. Pro zdárné fungování kroužku bude důležitá Vaše spolupráce a podpora (docházka).

• Kroužek bude 2x týdně, za dobrého počasí na umělém povrchu v Kameničkách, přes zimu v pronajaté tělocvičně (zřejmě Svratka – možnost spojení autobusem)
  • Náplní bude všestranná příprava, rozvíjení rychlosti a koordinace („opičí dráhy“, soutěžení ve družstvech) - vše formou hry, nácvik s míčem (přihrávky, dribling, střelba na koš), míčové hry, ale i kondiční trénink (posilování úměrné věku a schopnostem)
  • Kroužek bude zpoplatněn rozumnou částkou, která bude využita na vybavení, odměny, akce..., jako trenér (držitel trenérské licence C) budu pracovat  zadarmo a ve svém volném čase
  • Kroužek je určen všem dětem, které se rády hýbou, soutěží a hlavně si rády hrají s míčem, nejen těm sportovně nadaným, cca od 8 do 12 let (děti jiného věku budu řešit individuálně)
  • Kroužek se bude věnovat nejen sportovní přípravě, ale i rozvíjení morálních vlastností (týmový duch, fair play, kamarádské chování, disciplína.....)

Vaše dítě má jedinečnou možnost, která se naskýtá většinou pouze dětem z velkých měst, v případě Kameniček budou mít děti možnost vyřádit se i v tělocvičně, která v obci chybí.

Kamaráde, kamarádko,

Hraješ si rád(a) s míčem? Rád(a) hraješ hry s kamarády? Pokud ano, tak neváhej a přihlas se do basketbalového kroužku, který začne po prázdninách. A na co se může těšit?

Budeme hrát různé hry a soutěžit, jak venku, tak i v tělocvičně.

Naučíš se dobře zacházet s míčem, házet i chytat, driblovat a spoustu dalších kouzel, která předvedeme rodičům, až se trochu zdokonalíme.

Naučíš se, jak se hraje basketbal, správně střílet na koš, můžeš se blýsknout před kamarády.

Budeme trénovat obratnost a rychlost, abys byl(a) jako lasice. Uděláme si různé opičí dráhy, budeme přeskakovat, podlézat. Také se zadýcháme a zapotíme.

Nevadí, že nejsi ani rychlý(á) ani obratný(á). Není důležité být nejlepší, ale zlepšovat se. Nikdo se ti nebude smát, pokud ti to bude déle trvat. Posměváčky umravníme.

Budeme hrát i ostatní míčové hry, různě si je budeme upravovat a obměňovat.

Až se naučíme zacházet s míčem, budeme nacvičovat i obranu a jednoduché herní kombinace. Pak už budeme hrát doopravdy basketbal. Můžeš si pozvat diváky, aby viděli, co všechno jsi se naučil(a). Až se trochu naučíme hrát, poměříme síly s jiným družstvem.

Že už se těšíš? Já taky!  Poraď se s rodiči a pokud se chceš přihlásit, vyplň své jméno do předběžné přihlášky a odevzdej svému učiteli do 8. června. Pokud tobě nebo tvým rodičům není něco jasné, zavolej nebo napiš (604 774 125, m.hitzgerova@volny.cz)

Těším se na společné sportovní chvilky.

Martina Hitzgerová

Předběžná přihláška do basketbalového kroužku

Jmenuji se (jméno a příjmení):.................................................................

Po prázdninách budu chodit do.............třídy.

Kontakt na rodiče:

Telefon: